VİZEPORT Vize Servisi 29.06.2022
VİZEPORT Vize Servisi

Slovenya Turistik Vizesi

GEREKLİ BELGELER
FOTOĞRAF FORMATI
VİZE ÜCRETİ
KONSOLOSLUK ADRES
YORUMLAR

Slovenya Vizesi

01 Nisan 2010 tarihinden itibaren, 10 yıldan eski olan pasaportlar Slovenya temsilciliklerince işleme alınmayacaktır.
Pasaportunuzu ilk aldığınızı tarihi dikkate alarak başvurunuzu yapmanız önemle rica olunur.

Vizenin sonuçlanması 5 iş günüdür ve Express uygulaması yoktur. (Konsolosluk yada elçilikler süreyi uzatma hakkına sahiptirler, bu konu dikkate alındığında başvurunuzu seyahat tarihinizden en az 20 gün önce yapmanızı öneririz.)

Slovenya Vize Başvurusu için Gereken Evraklar

 1. Pasaportun aslı:10 yıldan eski olmamalı, içerisinde 2 adet boş vize sayfası bulunmalı ve planlanan dönüş tarihinden itibaren en az 3 ay daha geçerli olmalıdır.
 2. Vize Başvuru Formu:Başvuru sahibi tarafından kişisel olarak eksiksiz, dikkatlice doldurulmuş ve imzalanmış Schengen vize başvuru formu. Başvuru sahibi 18 yaşının altındaysa başvuru formuna her iki velinin (veya yasal velinin) imzası gerekmektedir.
 3. İki adet fotoğraf:Standartlara uygun (yüz görünür), yeni çekilmiş (3 aydan daha eski olmayan), arka fon beyaz 2 adet biometrik fotoğraf (35×45 cm)
 4. Seyahat Sağlık Sigortası:Tüm seyahat süresini kapsayan, ülkeye geri dönüş, acil tıbbi bakım ya da acil hastane bakımı masraflarını kapsayan, 30000 € teminat tutarında, Schengen bölgesinde geçerlidir ibaresi bulunan bir seyahat sağlık sigortası.
 5. Uçak Bileti Rezervasyonu:Gidiş dönüş uçak rezervasyonu veya ulaşım aracına ilişkin diğer kanıtlayıcı belgeler. (ruhsat,ehliyet,araç sigortası)
 6. Otel Rezervasyonu:Tüm seyahat süresini kapsayan onaylı otel rezervasyonu, otel rezervasyon tarihlerinin, rezerve edilen gidiş -dönüş uçuş tarihleri ile uyumlu olması gerekir. Diğer Schengen ülkeleri de ziyaret edilecekse lütfen seyahat programını da dosyanıza ekleyiniz.
 7. Seyahat programı:Başka Schengen ülkelerine de seyahat ediliyorsa, detaylı seyahat planı gösterir evrak.
 8. Muvafakat name: Reşit olmayan başvuru sahipleri için gerekli noter onaylı yazı. Anne veya babası ya da her ikisi olmadan seyahat edecek çocuklar için yeni tarihli ve noter tarafından onaylanmış orijinal muvafakat name . Ebeveyn(ler)in kimlik fotokopisi ile birlikte sunulmalıdır.
 9. Başvuru sahibi çalışan ise:İşvereninizden görevinizi de belirtilmiş olan izin belgesi, SGK işe giriş bildirgesi ve 4A hizmet dökümü.
 10. Maaş Bordroları:Son 3 aylık olmalıdır.

İş yeri sahibi ise:Vergi levhası, ticaret gazetesi kaydı, ilgili meslek odası sicil kaydı.

Kamu personeli ise:Çalıştığınız kurumdan yazı.

Çiftçi ise:Ziraat odası sicil kaydı, ekili tarım alanınızın veya toprağınızın bulunduğuna dair belge.

Emekli ise:Emeklilik belgesi/emekli banka cüzdanı.

Öğrenci ise:Türkiye’deki okulundan öğrenci olduğunu gösterir evrak. Resmi tatiller dışında seyahat etmek isteyen ve devam zorunluluğu bulunan öğrencilerden okuldan izin yazısı.

Çalışmayan kişilerden:Geçiminizi sağlayan kişinin evrakları.

 1. Finansal Durumu Gösterir Belgeler:Mali durumunuzu gösteren son dönemlere ait evraklar: banka hesap dökümleri, tapular, ruhsatlar, kira kontratları vb.
 2. Pasaport fotokopileri:Yeni pasaportun ve varsa, eski pasaportların bütün işlenmiş sayfalarının fotokopileri (kimlik bilgileri, geçerlilik süreleri, varsa vizeli ve mühürlü sayfalar, vb.) varsa eski Schengen, İngiltere, Amerika ve Kanada vizelerinin fotokopileri.
 3. Yabancılar için ikamet belgesi:Türk vatandaşı olmayanların oturum izni.,
 4. Vize ücreti:0-12 yaş arası ücretsizdir.

 

NOT: Eksiksiz sunulan evraklar başvurunun gecikme olmadan sonuçlanma şansını artırır. Şunu unutmayın ki; verilen bu evraklar vizenizin onaylanacağını garanti etmez. Ankara Slovenya Elçiliği gerek gördüğü takdirde ek evrak isteme hakkına sahiptir. Verilen evraklar geri iade edilemez, bu nedenle orijinal evraklar yerine fotokopilerini getiriniz.

Genel bilgilendirme:

İŞLEM SÜRESI: Eğer bütün istenilen dokümanlar verilmişse, Vize Başvuru Merkezi’ne başvuru yaptığınız gün ve dökümanların Ankara’ya gönderilmesi için gereken gün hariç vize başvuruları ortalama 15 iş günü içerisinde sonuçlanır. Unutmayınız ki bazı durumlarda işlem belirtilen süreden daha uzun sürebilir. Başvurunuzu bu durumları göz önünde bulundurarak olabildiğince erken yapmanızı tavsiye ederiz.

Vize başvurusuyla ilgili herhangi bir soru halinde Ankara’daki Slovenya Cumhuriyeti Büyükelçiliği başvuru sahibi ile ek bir görüşmeyi gerekli görebilir.

Slovenya Cumhuriyeti Büyükelçiliği vize işlemleri boyunca ek doküman talep etme hakkını saklı tutar. Slovenya Vizesine başvurmak isteyen kişilerin bu sitede yer alan bilgileri dikkatli bir şekilde okumaları rica olunur. Bu sitede yer alan bilgiler ve talimatlar, belgelerinizi olabildiğince doğru ve tam bir şekilde hazırlamanızda yardımcı olacaktır. Bu, eksik veya yanlış belgelerin teslim edilmesinden dolayı başvurunuzun gecikme veya reddedilme ihtimalini azaltacaktır.

Henüz Fotoğraf Özellikleri Eklenmemiş.

0212 238 55 35 nolu hattımızdan bilgi alınız.

Henüz harita eklenmemiş.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN
BU SAYFAYI SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ