VİZEPORT Vize Servisi 02.02.2023
VİZEPORT Vize Servisi

Rusya Hadsizlik konusunda “da” sınır tanımıyor

Şok ! Türk iş adamları Rusya’da gözaltına alındı

Krasnodar’da bir fuara “turist vizesi” ile gelen 60 kişilik bir gruptan iş adamlarının gözaltına alındığı öğrenildi. Gözaltında bir gün geçirip bugün mahkemeye çıkarılan iş adamları en son gelen bilgiye göre Sochi’de bir toplama kampına gönderilecek.

CNNTürk’e konuşan iş adamları, “Kapı kilitli, sadece WC sırasında polis geliyor. Yiyecek, içecek, su verilmemiş durumda 14 saattir” dedi. O kafilede yer alan Cenk Baykara ise nezarete atarken gardiyanın “uçağı düşürdünüz alın size” dediğini söyledi

Rusya, Türkiye’ye yaptırım uygulamayacağını açıklarken, Rusya’da iş görüşmeleri ve fuara katılmaya giden bir grup iş adamının gözaltına alındığı öğrenildi.

CNN TÜRK’ün konuştuğu işadamlarından bir grup daha önce Krasnodar Yugagro tarım fuarına katilan 22 Türk firmasindan toplam 60 Türk, turist olarak fuara katılmak sebebi ile göçmen bürosunca gözaltına alındılar. Bir gün nezarette bekletilen işadamlarından bir grup bu Sabahmahkemeye çıkarıldı. Türk büyükelçiliğine ulaşamadıklarını belirten iş adamları hakkında Sochi’de bir toplama kampına gönderilme ve 10 gün sonra sınır dışı kararı çıkarıldı.

CNN TÜRK’ün ulaştığı, kafilede yer alan Cenk Baykara vizeler karşılıklı kalktığından bu yana Rusya’daki bütün fuarlara turist vizesi ile gidilebildiklerini belirtirken, “daha önce hiç böyle bir muamele görmemiştik. Başımıza ne geleceğini bilmiyoruz. Burada rehin kaldık” dedi.

Baykara nezarete atarken gardiyanın “uçağı düşürdünüz alın size” dediğini söyledi.

rusyada gozalti

Kaynak: Milliyet

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ