VİZEPORT Vize Servisi 16.08.2022
VİZEPORT Vize Servisi

Libya için Seyahat ve Güvenlik Duyurusu – 02 Ağustos 2014

Libya için Seyahat ve Güvenlik Duyurusu – 02 Ağustos 2014

Libya’da bulunmak için mücbir sebepleri olmayan vatandaşlarımızın bu ülkeden ayrılmaları ve zorunlu olmadıkça bu ülkeye seyahat etmemeleri Bakanlığımızın 4 Haziran, 15 Temmuz ve 23 Temmuz 2014 tarihli duyurularıyla kuvvetle tavsiye edilmişti.

Libya’da bulunan vatandaşlarımızın ülkeyi terk etmeleri için öncelikli seçenek olarak karayoluyla Tunus’a geçmeleri önerilmişti. Bununla birlikte, Tunus-Libya sınırının kapatıldığı yönündeki bilgiler ve sınır kapısındaki ciddi yoğunluk dikkate alınarak, Tunus’a seyahat edecek vatandaşlarımızın, sınır geçişlerine izin verilmemesi olasılığını gözönünde tutmaları ve sınıra doğru seyahatten önce sınır kapısına ilişkin güncel bilgiyi almaları yararlı olacaktır.

Yerel hava yollarının batı Libya’da Misurata’dan, doğu Libya’da ise Tobruk ve Labrak’tan düzensiz uçuşları sürmektedir. Vatandaşlarımızın bu uçuşlardan istifadeyle ülkeden ayrılmaları tavsiye edilmektedir.

Vatandaşlarımızın Bakanlığımızca yapılabilecek uyarı ve duyuruları takip etmeleri, her hal ve karda şahsi güvenlikleri için mümkün olan tüm tedbirleri almayı sürdürmeleri yerinde olacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ