VİZEPORT Vize Servisi 02.02.2023
VİZEPORT Vize Servisi

Kazakistan Vatandaşları İngiltere Vizesini İstanbul’da Alacak

Kazakistan Vatandaşları İngiltere Vizesini İstanbul’da Alacak

İngiltere’nin Astana Büyükelçiliği’nin resmi internet sitesinde Kazakistan ve Kırgızistan vatandaşları için İngiltere vizesi alma prosedürünün değiştiği açıklandı.

İngiltere’nin Astana Büyükelçiliği’nin resmi internet sitesinde Kazakistan ve Kırgızistan vatandaşları için İngiltere vizesi alma prosedürünün değiştiği açıklandı. Açıklamaya göre, 11 Aralık 2012 tarihinden itibaren Kazakistan ve Kırgızistan vatandaşları İngiltere vizesi başvurularını, İngiltere’nin İstanbul Sınır ve Göç Ajansı Temsilciliği’ne yapacak. Öte yandan, İngiltere vizesini almak için gerekli evraklar listesinin değişmediği ve başvuruların en az üç ay önce yapılması gerektiği de belirtildi.

Kazakistan vatandaşları İngiltere vizesini almak için, İngiltere’nin Almatı’daki vize merkezine başvuru formu, pasaport ve gerekli evrakları teslim ettikten sonra başvurular İstanbul’a gönderilecek. İngiltere’nin İstanbul Sınır ve Göç Ajansı Temsilciliği’nde vize başvuruları 15 gün içerisinde değerlendirilecek. Kazakistan vatandaşlarının vize için İstanbul’a gelmelerinin gerekmediği vurgulandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ