VİZEPORT Vize Servisi 29.06.2022
VİZEPORT Vize Servisi

İTALYA Ticari Vizesi – Çalışan

GEREKLİ BELGELER
FOTOĞRAF FORMATI
VİZE ÜCRETİ
KONSOLOSLUK ADRES
YORUMLAR

İTALYA Ticari Vizesi – Çalışan

STANDART EVRAKLAR

PASAPORT
Talep edilen vize bitiş tarihinden sonra en az 90 gün geçerliği olan pasaport.  Pasaportun ve varsa eski pasaportların  (kişisel bilgilerin ve diğer bütün vize ve damgaların bulunduğu sayfaların) fotokopisi.

KİMLİK FOTOKOPİSİ
Üzerinde TC kimlik no bulunan TC nüfus cüzdanının fotokopisi. Yabancı uyruklular için TC makamları tarafından verilmiş oturma izninin fotokopisi.

BAŞVURU FORMU
Başvuru sahibi tarafından doldurulmuş,  37. maddesi ve son sayfadaki imza kutucuğu imzalanmış, tarih atılmış Schengen vizesi başvuru formu.

BİOMETRİK FOTOĞRAF
Açık renk fonlu 35 x 40 mm ebatlarında 2 adet biyometrik fotoğraf.

SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI
Öngürülen yolculuk ve Schengen ülkelerinde kalınacak süreyi kapsayan,  sağlık sorunları, acil tedavi, hastanede yatış,  hastalık ya da vefata bağlı yurda dönüş masraflarını karşılayabilecek, en az 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası.

ARAÇ BİLGİLERİ

SEYAHAT REZARVASYONLARI
Uçuş veya tur organizasyonlarının rezervasyonları sunulmalı ve gidiş dönüş tarihleri ile seyahat detaylarını içerir olması gerekmektedir. Avrupa ülkeleri arasında geçiş öngörüldüğü durumlarda, başvuru sahibinden güzergah ve kullanılması öngörülen ulaşım araçlarını açıklar yazı gerekir.

Konaklama Türü

Otel vb. Seyahat konaklama durumunuza ait belgeleri ibraz etmeniz gerekmektedir. Otel vb. rezervasyonlar sunulmalıdır.

MESLEK VE GİDİŞ AMACINA GÖRE EVRAKLAR

TİCARİ DAVETİYE
İtalyan bir şirket tarafından web sitemizden indirilebilecek ticari davetiye formu üzerinde hazırlanmış, kaşelenmiş ve şirketin yasal temsilcisi tarafından imzalanmış davet mektubu, imzalayanın kimlik fotokopisi, şirkete ait visura camerale, varsa ticari ilişkileri gösterir faturalar. Davetiyeyi imzalayan kişi AB vatandaşı değilse oturma izni fotokopisi.

ŞİRKET DİLEKÇESİ
İşveren tarafından, antetli kağıda, İtalyanca ya da İngilizce olarak hazırlanmış, nereye seyahat edileceğini, seyahat amacını, kalınacak süreyi ve her türlü masrafın karşılanacağını belirten, altında şirket yetkilisinin adı, soyadı, ıslak imzası ve şirket kaşesi bulunan vize talep dilekçesinin aslı.

İMZA SİRKÜLERİ
Şirkete ait imza sirkülerinin, şahıs şirketlerinde imza beyannamesinin fotokopisi.

FAALİYET BELGESİ
Şirkete ait, şirket faaliyet durumuna uygun (faaliyet belgesi, esnaf/ziraat odası kayıt belgesi, mesleki oda kaydı evrakı, ticaret odası kaydı) belge aslı.

TİCARET SİCİL GAZETESİ
Faaliyetin güncel yapısını gösterir Ticaret Sicil Gazetesi kopyası.

VERGİ LEVHASI FOTOKOPİSİ

ÇALIŞMA EVRAKLARI
İşe giriş bildirgesi ve tüm hizmet geçmişini gösterir barkodlu 4a hizmet dökümü ile işveren tarafından imzalanmış ve kaşelenmiş son üç aya ait maaş bordroları.

İŞ SÖZLEŞMESİ
Herhangi bir sosyal kuruma bağlı çalışmayanlar için noter onaylı iş sözleşmesi

ŞİRKET GELİR BELGELERİ
Şirketin maddi imkanlarını ve çalışanların durumunu gösterir evrak: Şirkete ait banka şubesi tarafından kaşelenmiş ve imzalanmış, son üç aylık hesap cüzdanı/dökümü fotokopisi.

Henüz Fotoğraf Özellikleri Eklenmemiş.

0212 238 55 35 nolu hattımızdan bilgi alınız.

Henüz harita eklenmemiş.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN
BU SAYFAYI SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ