VİZEPORT Vize Servisi 02.02.2023
VİZEPORT Vize Servisi

İngiltere Vizesi

FİRMA HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM
YORUMLAR

İngiltere Vize Başvuru Merkezi / İngiltere Vize işlemleri
İngiltere, hem turistik açıdan hem de dil okulları ve üniversite tercihleri açısından oldukça çok vize başvurusu bulunulan ülkeler arasındadır. İngiltere için alınan vizeler ; Yerleşim Vizeleri, Au-pair Vizeleri, Çalışma Vizeleri, Öğrenci Vizeleri ve Ziyaret Vizeleridir.

Ziyaret Vizesi

Ziyaret vizeleri arasında, Aile Ziyaret Vizesi, Turist Vizesi, İş Ziyareti Vizesi, Öğrenci Ziyaretçi Vizesi bulunmaktadır. Bu vize en az 6 ay süre için verilir ve bu vizeyi İngiltere’den uzatma şansınız yoktur. Bu süreyi yasa dışı olarak aşmanız halinde bir daha vize alma şansınız neredeyse yoktur.

İngiltere Turist Vizesi İçin İstenen Belgeler

İngiltere turistik vize başvurunuzu yapmadan önce mülakata giderken yanınızda bulundurmanız gerekli olan bazı dokümanlar vardır. Bu dokümanların asıllarıyla birlikte fotokopilerini yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Ayrıca tüm Türkçe belgeler, İngilizce çevirileriyle birlikte başvuruda sunulmalıdır.

İNGİLTERE VİZESİ

 1. Geçerli pasaportunuz, varsa eski pasaportlarınız
 2. İş yeri antetli kağıdına İngilizce olarak düzenlenmiş şirketteki görevinizi
 3. ve seyahat sebebinizi belirten yetkili tarafından imzalanmış ve kaşelenmiş dilekçe
 4. İmza sirküleri fotokopisi
 5. Ticaret veya sanayi odasından faaliyet belgesi (6 aydan eski olmamalı, İngilizce olarak düzenlenmiş olmalı veya Noter tasdikli İngilizce tercümesi yaptırılmalı)
 6. Vergi levhası fotokopisi (son vergi yılı işlenmiş olmalıdır ve Noter tasdikli İngilizce tercümesi yaptırılmalı)
 7. Sicil gazetesi fotokopisi
 8. Sigortalı işe giriş bildirgesi fotokopisi veya noterden iş sözleşmesi
 9. Son 3 aylık maaş bordrosu aslı
 10. SSK hizmet dökümü
 11. İçinde bakiye olan son 3 aylık hesap hareketinizi gösteren güncel banka hesap cüzdanı fotokopisi veya bankadan alınmış hesap ekstresi
 12. Varsa kira gelirlerinizi belgeleyen kontrat fotokopisi, tapu fotokopileriniz, araç ruhsat fotokopisi
 13. 2 adet arka fonu beyaz son hailinizi yansıtan düz duruşlu vesikalık fotoğraf
 14. 14.   Evli çiftler için evlilik cüzdanı fotokopisi (eşinizle birlikte seyahat ediyorsanız gereklidir)
 15. Nüfus cüzdanı fotokopisi
 16. Otel uçak rezervasyonları
 17. İngiltere bilgi formu doldurulmalıdır.

 

Tüm tercüme ve tasdik işlemleri anlaşmalı olduğumuz yerler ile tarafımızca yaptırılmaktadır.

HATIRLATMALAR.

Tüm başvuru sahiplerinin alınacak randevu gününde, parmak izi vermeleri gerektiği için vize başvuru merkezine şahsen müracaata gelmeleri gereklidir.

 

Öğrenci Vizeleri

Bu vizeyi alabilmenin en önemli noktası, bir okula veya bir dil kursuna kayıt yaptırmış olmaktır. Ancak son yıllarda en çok reddedilen vize başvurusu öğrenci vizesi olduğu için, görevlileri neden İngilizce öğrenmek istediğiniz konusunda ikna etmeniz gerekmektedir. Bu vizenin süresini İngiltere’den uzatabilir, ayrıca haftalık 20 saat çalışma izniniz olabilir öğrencilik yaparken.
Öğrenci olarak İngiltere’ye gidecek olanların öğrenci vizesi almaları gereklidir. 6 aydan fazla gidecek olan öğrenciler için (24 hafta ve üzeri) 6 ay üzeri vize almaları gerekmektedir. Öğrenci vizesinin dikkat edilmesi gereken önemli noktaları olduğu için bir acente vasıtasıyla alınması gereklidir. Konsolosluk, öğrenci vizelerini standart bir şekilde 6 ay olarak vermektedir. Önemli olan ne kadar süreyle okula kayıt olduğunuzdur, yoksa 6 ay kalabileceğiniz anlamına gelmez bu vize.

İngiltere’ye giriş yaparken, havaalanındaki görevliler pasaportunuzun üzerine, orada kalış sürenizi belirtecek bir damga vuracaktır. Ayrıca öğrenciler, 6 ay ve üzeri kalma hakkına sahiplerse, part-time çalışma izinleri de olmaktadır.

Vize başvurusunda, neden İngilizce öğrenmek istediğinizi, kalacağınız süre içerisindeki okul de diğer masrafların hangi kaynaktan karşılanacağının kanıtlarını göstermeniz gerekir. Örnek olarak; 20.000YTL tutacak masraflar için sizin hesabınızda 2.000YTL görünüyorsa, Konsolosluk bundan şüphe duyacaktır ve o zaman vizenizi almanız zor olabilir. Ancak hesabınızda böyle bir masraf için 25.000YTL bulunduğunu gösteren bir kanıtınız varsa vize almanız kolaylaşacaktır. İngilizceyi neden öğrenmek istediğinizi kanıtlamanız konusunda ise mesleki açıdan gerekliliğine değinebilirsiniz. Ancak işiniz, İngilizce öğrenmenizi gerektirmeyen bir iş ise, İngilizceyi öğrenmenizin gerekliliği konusunda Konsolosluğu ikna etmeniz zorlaşabilir. Ya da okulu bitirdikten sonra birkaç yıl evde boş oturduysanız, neden birden bire İngilizce öğrenmek istediğinizi kanıtlama konusunda zorluk çekebilirsiniz. Bu yüzden vize alımına hazırlanırken, İngiliz Konsolosluğu’nun web sayfasındaki istenen belgelere hazırlık yaparken, mülakat için bir strateji geliştirip, sorulabilecek sorulara önceden hazırlıklı olmanız faydalı olacaktır.

Yerleşim Vizesi

Yerleşim vizeleri; Yerleşim (Eş, yaş sınırını aşmamış çocuk) Vizesi, Aile Birleşim Vizesi, Ankara Antlaşması Eş Vizesi, Çalışma İzni Sahibi Eş ve Çocuk Vizesi, Avrupa Vatandaşları Eş Vizesi (EEA), Nişanlı Vizesi, 65 Yaş Üstü Aile Üyeleri Vizesi, Evli Olmayan Çiftler İçin Yerleşim Vizesi olarak sınıflandırılabilir. Bu vize, en zor alınan vize türüdür. Bu yüzden çok daha fazla evrakla görüşmeye gitmeniz gerekebilir. Sonuçlanması da oldukça uzun süren bu başvuruları, bir aracı kurum vasıtasıyla yapmanız ve bu konuda bilgi almanız daha doğru olacaktır.

Çalışma Vizesi

Bu vizenin birçok çeşidi vardır ama en çok uygulananları; Çalışma İzni Vizesi ve Ankara Antlaşması Vizesidir. Bu başvurular İngiltere’deki işvereniniz tarafından yapılır. İngiltere’den adınıza çıkarılan bu vize için şahsi başvuru yapamazsınız. İngiltere’de şirket kurmak isteyenler için Ankara Antlaşması Vizesi yoluyla başvuru yapmak gerekmektedir. Oldukça detaylı olan bu vize başvuruları için bir acente yardımı almanız daha doğru olacaktır.

Au- Pair Vizesi

Bu vize, iki yıl boyunca İngiltere’de bir ailenin yanında kalarak hem para kazanmanızı, hem de dil öğrenmenizi sağlayacaktır. Bu başvuruyu yaparken gerekli olan şey, aile tarafından size gönderilen davetiye mektubu ve 17-27 yaş aralığında olmanızdır.

İngiltere Vize Formu Başvuru Sonuçları Ne Zaman Alınır?

Eğer başvuran kişinin pasaportu boş pasaportsa ve başka ülkenin vizesi, giriş çıkış damgası yok ise, 5 iş günü içinde sonuçlanır vize başvurusu . Eğer “dolu pasaport” olarak tabir edilen içerisinde son beş yıl içerisinde alınmış Schengen (şengen) vizesi, İtalya vizesi, İngiltereye vize ya da ABD vizesi varsa 3 iş günü içinde sonuçlanır başvurular.

Henüz resim eklenmemiş.

Henüz video eklenmemiş.

Henüz harita eklenmemiş.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN
FİRMAYI SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ