VİZEPORT Vize Servisi 28.09.2021
VİZEPORT Vize Servisi

İTALYA Turistik Vizesi – Öğrenci

FİRMA HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM
YORUMLAR

İTALYA Turistik Vizesi – Öğrenci

STANDART EVRAKLAR

PASAPORT 
Talep edilen vize bitiş tarihinden sonra en az 90 gün geçerliği olan pasaport.  Pasaportun ve varsa eski pasaportların  (kişisel bilgilerin ve diğer bütün vize ve damgaların bulunduğu sayfaların) fotokopisi.

KİMLİK FOTOKOPİSİ
Üzerinde TC kimlik no bulunan TC nüfus cüzdanının fotokopisi. Yabancı uyruklular için TC makamları tarafından verilmiş oturma izninin fotokopisi.

BAŞVURU FORMU
Başvuru sahibi tarafından doldurulmuş,  37. maddesi ve son sayfadaki imza kutucuğu imzalanmış, tarih atılmış Schengen vizesi başvuru formu.

BİOMETRİK FOTOĞRAF
Açık renk fonlu 35 x 40 mm ebatlarında 2 adet biometrik fotoğraf.

SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI
Öngörülen yolculuk ve Schengen ülkelerinde kalınacak süreyi kapsayan,  sağlık sorunları, acil tedavi, hastanede yatış,  hastalık ya da vefata bağlı yurda dönüş masraflarını karşılayabilecek, en az 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası.

ARAÇ BİLGİLERİ

SEYAHAT REZARVASYONLARI
Uçuş veya tur organizasyonlarının rezervasyonları sunulmalı ve gidiş dönüş tarihleri ile seyahat detaylarını içerir olması gerekmektedir. Avrupa ülkeleri arasında geçiş öngörüldüğü durumlarda, başvuru sahibinden güzergah ve kullanılması öngörülen ulaşım araçlarını açıklar yazı gerekir.

Konaklama Türü

Otel vb. Seyahat konaklama durumunuza ait belgeleri ibraz etmeniz gerekmektedir. Otel vb. rezervasyonlar sunulmalıdır.

MESLEK VE GİDİŞ AMACINA GÖRE EVRAKLAR

MUVAFAKATNAME ASLI VE FOTOKOPİSİ
Reşit olmayanlar için her iki ebeveyn tarafından son 6 ay içerisinde alınmış noter onaylı,  muvafakat name aslı ve fotokopisi her tür başvuruda ibraz edilmesi zorunludur. Reşit olmayan bireyler için doldurulmuş olan vize başvuru formlarının hem anne hem de baba tarafından imzalı sunulması gerekmektedir. Çocuğun ebeveyninden biri ile seyahat etmeyeceği durumlarda  muvafakat nameye ek olarak çocuğa refakat edecek kişi adına düzenlenmiş, anne ve baba tarafından imzalanmış izin belgesi de sunulmalıdır

ÖĞRENCİ BELGESİ
Kişinin öğrenim gördüğü okuldan öğrenci belgesi gerekmektedir.

MADDİ GELİR EVRAKLARI
Şahsın maddi imkânlarını gösterir evrak: Banka şubesi tarafından kaşelenmiş ve imzalanmış, son üç aylık ve tercihen maaş yatış işlemlerini gösteren hesap cüzdanı/dökümü aslı ve okunaklı fotokopisi, kira kontratları, tapular.

MADDİ DESTEKÇİ EVRAKLARI
Ekonomik olarak başkalarına bağımlı olan şahıslar (ör. Öğrenciler, reşit olmayanlar, eşler) ve geçimi ebeveyni tarafından sağlananlar, nüfus kayıt örneklerini, geçimlerini sağlayan eş ya da ebeveynlerine ait mali durumunu gösterir evrakları, kendilerini destekleyen eş ya da ebeveynlerinin maddi yükümlülüğü üstlendiğini beyan eder mektubu ve imza beyanı (Ehliyet fotokopisi, imza beyanı vb. imza bulunan resmi belge) ile birlikte sunmalıdırlar.

Masraflarınızı karşılayacak eş ya da ebeveynler kendileri başvurmasa bile şahsen başvuruda bulunacakları şekilde tüm çalışma ve  gelir evraklarını sunmalıdırlar.
Masrafları karşılayacak bu sponsorlar meslek grubuna göre kendi çalışma ve gelir evraklarını eksiksiz ibraz etmelidir.

Henüz resim eklenmemiş.

Henüz video eklenmemiş.

Henüz harita eklenmemiş.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN
FİRMAYI SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ