VİZEPORT Vize Servisi 29.09.2021
VİZEPORT Vize Servisi

Gana Vizesi

FİRMA HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM
YORUMLAR

Gana Vize İşlemleri

 • Uluslararası organizasyonların personeline ve ziyaretçilerine turizm, okul, iş veya geçiş amaçları ile vize verilebilir.
 • Vizeler tek veya çoklu giriş için verilebilir.
 • Vizeler üç ay süre ile geçerlidir ve veriliş tarihinden itibaren üç ay içerisinde kullanılmalıdır. Belli sebeplerle bir yıla kadar geçerli vizeler verilebilir.
 • İş seyahati yapan ziyaretçilerin, şirket mektubu gibi bir kanıt ibraz etmeleri gerekir. Gana ulusunun veya Gana kurumlarının daveti ile seyahat edilirken, ziyaretçiler ev sahiplerinin davet mektubuna sahip olmalıdır.
 • Ziyaretçilerin kabul haklarının olduğu dönüş veya geçiş biletlerini ibraz etmeleri veya ülkede kalacakları süre boyunca yeterli paralarının olduğuna dair kanıt göstermeleri gerekebilir. İleriye dönük çalışanlar izin verilen göçmen kotası dahilinde işe başlayabilirler. Gana diplomatik veya konsolosluk ofisinin olmadığı ülkelerde ziyaretçilere giriş noktalarında acil durum vizeleri verilebilir ancak bu başvurular Gana’ya varmadan önce Göçmenlik Bürosu Müdürlüğü’nce onaylanmalıdır.
 • Ziyaretçilerin izinlerinin uzatılması için yapılacak başvurular, Gana Göçmenlik Bürosu Müdürlüğü’ne yapılmalıdır. Eğer Gana Göçmenlik Bürosu turistlerin kaldıkları süre boyunca yetecek mali kaynakları olduğuna ikna olursa, turistler üç ay boyunca Gana’da kalabilir.
 • Ülkeye ziyaretçi olarak giren kişilerin ileriye dönük bir çalışan olmalarına, Gana’da çalışmalarına, Göçmen kotasında boşluk olsa dahi izin verilmez.
 • Meslek erbaplarının (doktorlar, avukatlar, hemşireler, vb), tescillerinin uygunluğunu göstermek için nitelik belgelerini ibraz etmeleri gerekir.
 • Gana’ya ZİYARET başvurusu yapacak kişiler Gana’daki ev sahiplerinden bir davet mektubu almalıdır.
 • Gana’ya ziyaret edilmeden önce mutlaka Seyahat Sigortası yaptırılmalıdır.

İş Vizesi İçin Gerekli Belgeler

 1. 2 adet başvuru formu eksiksiz ,büyük harflerle (İNGİLİZCE) doldurulacak. 2 adet (son 6 ay içerisinde çekilmiş, uygun boyutlarda (45x35mm),ön cepheden, arka fonu beyaz, ön cephe (2 kulak da fotoğrafta görünür şekilde çekilmiş) fotoğraf formlara yapıştırılacak.
 2. Geçerlilik süresi en az 6 ay olan pasaport. Pasaportun kişisel bilgilerinin olduğu sayfanın A4 boyutunda fotokopisi. Türkiye’de yaşayan yabancı uyruklular, oturma izin belgelerinin (Residancial Permit) aslını da getirmelilerdir (Türkiye’de oturma izin belgeleri olmayan yabancı uyruklulara elçiliğimizden vize verilmememektedir. Ülkelerininin bağlı bulunduğu elçilikler ile irtibata geçmelidirler).
 3. Sarı humma aşı kartı A4 boyutunda fotokopisi.
 4. Şirket yazısı: seyahat sebebini, seyahat tarihlerini ve seyahat edecek kişinin görevini bildiren, şirketin antetli kağıdına yazılmış (İNGİLİZCE) vize talebi başvuru yazısı.
 5. Şirket; hesap özeti, maaş bordrosu, SGK belgesi.
 6. Davet mektubu: Ghana’da görüşme yapılacak şirketten alınan ,seyahat tarihleri, ziyaret sebebi ve ziyarette bulunacak kişinin isminin yazılı belirtildiği davet mektubu.(İNGİLİZCE)
 7. Gana’daki şirketten: Certificate of Incorporation: Kuruluş Belgesi, Certificate of Commence of Bussines: İş Yeri Faaliyet Belgesi, Tax Clearence Certificate: Vergi Borcu Olmadığına İlişkin Belge.
 8. Seyahat Sigortası
 9. Otel rezervasyonu.
 10. Otelde kalınmaması halinde ise davet mektubunda Ghana’da ikamet edilecek adres,telefon numarası, ikamet edecek kişinin ismi,ikamet edeceği süre belirtilecek. Şahıs daveti ise, ek olarak davet eden kişinin pasaport veya kimlik fotokopisi.
 11. Uçak bileti, e-ticket veya rezervasyonu.
 12. Vize ücreti: Talep edilen vize süresi için belirlenen vize ücreti banka dekontu.

Turistik – Seyahat Vizesi İçin Gerekli Belgeler

 1. 2 adet başvuru formu eksiksiz, büyük harflerle (İNGİLİZCE) doldurulacak. 2 adet (son 6 ay içerisinde çekilmiş, uygun boyutlarda, ön cepheden 2 kulak da fotoğrafta görünür şekilde çekilmiş) fotoğraf formlara yapıştırılacak.
 2. Geçerlilik süresi en az 6 ay olan pasaport. Pasaportun kişisel bilgilerinin olduğu sayfanın A4 boyutunda fotokopisi. Türkiye’de yaşayan yabancı uyruklular, oturma izin belgelerini (Residancial Permit) de getirmelidir.
 3. Sarı humma aşı kartı A4 boyutunda fotokopisi.
 4. Seyahat sebebini, seyahat tarihlerini belirten Büyükelçiliğimize yazılmış, vize talebi başvuru yazısı (İNGİLİZCE olacak).
 5. Davet mektubu: seyahat tarihleri, ziyaret sebebi ve ziyarette bulunacak kişinin isminin yazılı belirtildiği davet mektubu (İNGİLİZCE). Davet eden kişinin pasaport veya kimlik fotokopisi.
 6. Otel rezervasyonu.
 7. Otelde kalınmaması halinde ise davet mektubunda Gana’da ikamet edilecek adres,telefon numarası, ikamet edecek kişinin ismi, ikamet edeceği süre belirtilecek. Şahıs daveti ise, ek olarak davet eden kişinin pasaport veya kimlik fotokopisi eklenecek.
 8. Uçak bileti, e-ticket veya rezervasyonu.
 9. Vize ücreti: talep edilen vize süresi için belirlenen vize ücreti banka dekontu.
 10. Seyahat sigortası.
 11. Seyahat edecek kişinin çalışma durumunu belirten (SGK, maaş bordrosu v.b.) ve finansal durumunu gösteren, KİŞİSEL banka hesap bilgileri dökümü (Financial Statement).

Henüz resim eklenmemiş.

Henüz video eklenmemiş.

Henüz harita eklenmemiş.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN
FİRMAYI SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ